Duch Miasta w Bełchatowie

Gra miejska „Duch Bełchatowa" odbyła się 12 czerwca 2011 roku w zrewitalizowanym dzięki unijnym funduszom centrum Bełchatowa.

Gra była podsumowaniem projektu „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i otoczenia biznesu poprzez rozbudowę i przebudowę infrastruktury miejskiej Bełchatowa Działanie – VI.1 Rewitalizacja obszarów problemowych". Kolekcjonerzy mocnych wrażeń mogli przeżyć w Bełchatowie nie lada przygodę, kiedy to w czerwcowe popołudnie szukali Ducha swojego miasta.

W tym celu blisko pięćdziesiąt osób, podzielonych na małe grupy detektywistyczne, biegało po Bełchatowie z mapą w ręku. W zamian za dobrze wykonane zadania, uczestnicy gry otrzymywali od informatorów (animatorów) kolejne wskazówki dotyczące miejsca ukrycia Ducha. I tak na trasie gry można było spotkać pracownika działu finansów Urzędu Miasta, urzędnika do spraw internetu i multimediów, miejscowego artystę plastyka, geodetę czy robotnika drogowego, a także fotografa i sprzedawcę, dzięki którym można było otrzymać dodatkowe wskazówki.

Zadania nie należały do trudnych, mimo to ich różnorodność zaskakiwała nie tylko uczestników zabawy, ale również włączających się do niej przypadkowych mieszkańców Bełchatowa. Zespoły musiały między innymi sprawdzić czy można wjechać do jednego z budynków miasta na wózku inwalidzkim, policzyć miejsca parkingowe przy ulicy Bawełnianej przy Starostwie

Powiatowym i zmierzyć jej szerokość oraz spisać hasła z PIAPów (czyli publicznych punktów dostępu do Internetu). Ponadto w czasie gry powstał namalowany kredą „komiks" o Bełchatowie, a pod jedną z kamer miejskiego monitoringu bełchatowscy detektywi mieli zaprosić do zabawy przechodniów, z którymi tworzyli krąg symbolizujący dwanaście gwiazd Unii Europejskiej.

Zespół, który pierwszy wykonał wszystkie zadania mógł ostatecznie cieszyć się zwycięstwem i odnaleźć - ukrytą w zieleni przy budynku Urzędu Miasta - skrzynię, a w niej list od Prezydenta Miasta. Wynikało z niego, iż to „...ENERGIA mieszkańców tworzy DUCHA Bełchatowa". W skrzyni znajdowała się również sadzonka drzewa, symbolizująca zachodzące w mieście zmiany, którą zwycięski zespół zasadził w centrum miasta.

Zrealizowane gry miejskie

 • All
 • Integracja
 • Zima
 • Jednodniówka to gra miejska, która odbyła się 18 września 2011r. na warszawskim Wilanowie w ramach Wilanowskiego
  +
 • Jest piękne, słoneczne popołudnie, kwiecień 2015. Praca wre, bo sezon już powoli się zaczyna. Wtem przychodzi
  +
 • Autorska, sfabularyzowana i poddana grywalizacji wersja znanej zabawy w budowanie Maszyny Goldberga. Event jest utrzymany w
  • Integracja
  • Zima
  +
 • Nakręć się na Chopina to gra miejska zorganizowana na zakończenie pierwszej edycji Akademii Orange 24 czerwca
  +
 • Konkurs został przeprowadzony w marcu 2011. Uczestnicy gry poszukiwali ukrytych w mieście paczek i wygrywlali bilety
  +
 • Gwiezdny list to wielojęzyczna gra miejska, która odbyła się 25 września 2010 roku na warszawskim Powiślu,
  +
load more hold SHIFT key to load all load all