Pudła Dwuwalutowe

Gra miejska „Pudła dwuwalutowe" skierowana była do fanów strony BNP Paribas Fortis na serwisie społecznościowym Facebook.

Promowała Dwuwalutowy Kredyt Mieszkaniowy. Trwała zaś dwa tygodnie: w dniach 21-25 czerwca 2010 roku odbyła się w Warszawie, a w następnym tygodniu w Krakowie.

Celem gry było odnalezienie pudłeł zawierajacych nagrodę pieniężną (200zł i 50 euro). W tym celu od poniedziałku do piątku na Facebook'u były prezentowane wskazówki, które miały na celu zawężać obszar poszukiwań miejsca i podawać istotne dla odnalezienia pudła informacje. Każda wskazówka składała się z informacji podanej otwartym tekstem oraz zagadki/zadania, którą uczestnicy konkursu musieli rozwiązać na terenie miasta.

Gracze mogli szukać miejsca ukrycia pudła wcześniej, ale pojawiło się ono - w określonym wskazówkami miejscu - dopiero ostatniego dnia konkursu o konkretnie podanej godzinie. W miejscu, na które wskazywały podpowiedzi, uczestnicy gry zastali dziesięć jednakowych pudeł. Dziewięć z nich było wypełnione pociętymi gazetami lub zabawkowymi banknotami. W dziesiątym pudle znajdowały się zaś właściwe pieniądze.

W związku z tym, że miejsce określone przez wskazówki, odnalzła więcej niż jedna osoba, uczestnikom gry, którzy wybrali niewłaściwe pudło, wręczaliśmy nagrody pocieszenia w postaci smyczy, długopisu, breloczka czy jakiegoś innego gadżetu.

Miejsce ukrycia pieniędzy w Warszawie znajdowało się w okolicach Placu Trzech Krzyży, w

budynku przy ulicy Konopnickiej 6, przed sklepem 4Żywioły, w Krakowie zaś pudło z nagrodą główną można było znaleźć na Starym Mieście, przy ulicy Świętego Wawrzyńca 15, we wnętrzu

starego tramwaju. W każdym z tych miejsc mieściły się jednocześnie oddziały banku BNP Paribas Fortis.

Zlokalizowanie pożądanych pudeł wymagało od uczestników gry wykorzystania inteligencji i wiedzy. I tak wśród wskazówek prowadzących do pudła z pieniędzmi była m.in. taka: „Jeden z oddziałów naszego banku leży w samym sercu krakowskiego zgiełku. Samochody, autobusy, tramwaje, targ warzywny, a dodatkowo jeszcze remont całej ulicy. Tymczasem wewnątrz....cisza i spokój, które sprzyjają poważnym sprawom finansowym. Wiecie, o który oddział chodzi? Wstąpcie tam, a poczujecie się jak w niebie. Ten, który tam baluje jest kolejną wskazówką." Poprawna odpowiedź brzmiała tu: Święty/Świętego.

Innym razem wskazówka brzmiała tak: „Jeden z naszych krakowskich oddziałów stoi przy ulicy o

nazwie identycznej z nazwiskiem lekarza z popularnego serialu. Warto się tam wybrać :) Po prawej stronie banku (kiedy staniecie do niego plecami) znajduje się jedyny na tej ulicy przystanek pewnej linii tramwajowej. Jej numer jest kolejną wskazówką." Dobrą odpowiedzią był nr 15.

W ten sposób gra miejska „Pudła dwuwalutowe" skonstruowana została tak, by w sposób dowcipny i ciepły, budować pozytywny wizerunek marki BNP Paribas Fortis (jako przyjaznej, otwartej i nowoczesnej).

Zrealizowane gry miejskie

 • All
 • Integracja
 • Zima
 • Warszawskie ciepło to gra miejska, która odbyła się 3 września 2011 roku w ramach projektu informacyjno-edukacyjnego.
  +
 • 28 marca 2010 roku Polskę ogarnęła czekoladowa pasja. Stało się tak za sprawą zorganizowanej dla firmy
  +
 • Gra miejska „Archipelag Dobrych Pomysłów” została przeprowadzona podczas VI Pikniku NGO dla Fundacji Orange.
  +
 • 10 lat działalności firmy to setki zrealizowanych gier miejskich i innych eventów integracyjnych na terenie całego
  +
 • Jednodniówka to gra miejska, która odbyła się 18 września 2011r. na warszawskim Wilanowie w ramach Wilanowskiego
  +
 • Wygraj z historią to projekt edukacyjny realizowany przez naszą firmę w 2009 roku ze środków Muzeum
  +
load more hold SHIFT key to load all load all