Gra miejska na 100 lecie odzyskania niepodległości 2018

Niepodległość to bezsprzeczne dobro wspólne. W 2018 roku możemy świętować 100 lecie odzyskania niepodległości, wspominając wydarzenia z przeszłości, ale jednocześnie możemy myśleć o budowaniu wspólnej przyszłości. Dobrze jest znać historię kraju, miasta, w którym mieszkamy, czy okolicy, w której żyjemy. Niech opowieść o polskiej wolności snuje się przez cały kraj. Bo tak jak odzyskanie niepodległości nie było jednorazowym, krótkim wydarzeniem, tylko dość skomplikowanym procesem, tak niech narodowe świętowanie tej okazji będzie niejako pokazaniem naszej bardzo silnej tożsamości narodowej. Wszak budowanie wspólnoty wymaga włączenia się społeczeństwa zarówno z małych miejscowości, jak i dużych.

Gra to nowoczesny patriotyzm

Kiedyś defilady, goździki, pończochy… Teraz kotyliony, flagi na autach, wspólne śpiewanie na Placu Piłsudskiego…
Bo impreza patriotyczna też może być na czasie! A świętowanie ważnej historycznej daty może łączyć pokolenia. Tworzymy nowoczesny patriotyzm. Chcemy pokazać, że świętowanie odzyskania niepodległości może być super przygodą. Fabuła historycznej gry miejskiej pozwala na wczucie się graczy w opisany klimat, czas, wydarzenia i miejsca.

Z pasji do gier, ludzi i miast

Jesteśmy na rynku już od prawie 10 lat. Naszą pasją jest tworzenie gier, scenariuszy, rozpisywanie fabuł, dobór niestandardowych zadań dla graczy. Wczytujemy się w historię danego miejsca czy regionu, wyszukujemy “smaczki” historyczne, aby gracze jak najlepiej mogli poznać i zapamiętać fragment historii. Naszą misją jest, poprzez organizowane wydarzenia, sprawiać aby ludzie spojrzeli z innej perspektywy na swoje miejsce zamieszkania. Chcemy, aby miasto nie było miejscem skąd trzeba uciekać kiedy tylko jest okazja, ale żeby stało się obszarem pełnym tajemnic, ciekawych zakamarków i niesamowitych historii.

Przepis na udaną grę

Aktywnie

Dość nudnego odtwarzania historii! Dzięki naszym grom uczestnicy będą mieli szansę stanąć w środku wydarzeń, które zadecydowały o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Gracze znajdą się w samym sercu kluczowych punktów w dziejach historii Polski, będą przeżywać tu i teraz wydarzenia sprzed stu lat.

Lokalnie

Historia działa się tu i teraz. Nie tylko w odległych miejscach i krainach. Także w Twoim mieście (nieważne jakiej jest wielkości) odzyskanie niepodległości miało swój niepowtarzalny przebieg. Odtworzymy go i pozwolimy Ci włączyć się w jego nurt.

Ciekawie

Które miasto jako pierwsze odzyskało niepodległość? Najstarsza żyjąca Polka, miała 10 lat, gdy odzyskano niepodległość. Na początku świętowano 7, a nie 11 listopada. Zgodnie z zasadą ucząc - bawić, bawiąc - uczyć, przekazywana przez nas wiedza, pełna jest interesujących informacji, za którymi uczestnicy podążają samoistnie, w całkowicie nietuzinkowy sposób.

Nasze propozycje

Gotowe scenariusze.

Najprościej dla Ciebie jest zamówić realizację jednego z naszych scenariuszy opracowanych specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze gry uwzględniają idee i wytyczne zawarte w rządowym programie "Niepodległa"

Scenariusz na zamówienie

Masz pomysł na własny scenariusz, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chciałbyś zaakcentować jakiś jeden szczególny aspekt historyczny, któremu ma być poświęcona gra? Jedno z wydarzeń szczególnie Cię zainteresowało? Napisz do nas. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie, doskonale dostosowaną do Twoich potrzeb.

Pomoc w wycenie

Jeśli chcesz wystąpić o grant na organizację historycznej gry w Twoim mieście, a nie orientujesz się jaki założyć budżet - napisz do nas. Z przyjemnością Ci pomożemy i zaproponujemy rozpisanie rozsądnego kosztorysu, który uwzględni Twoje wyobrażenia o grze oraz nasze wieloletnie doświadczenie.

Konsultacje przed realizacją

Abyśmy mieli pewność, że całe wydarzenie przygotujemy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, z przyjemnością spotkamy się z Tobą. Dokładnie omówimy wszystkie założenia i cele, podzielimy się naszym doświadczeniem i podpowiemy sprawdzone rozwiązania.

Pytania, propozycje

Jeżeli masz pytania, to zachęcamy do kontaktu z nami. Z wielką chęcią odpowiemy na wszystkie pytania związane z historycznymi grami miejskimi, a także wsłuchamy się w Wasze propozycje i pomysły.

Skarby kolei

W ramach Dni Transportu Publicznego oraz na zlecenie Polskich Kolei Państwowych, 23 września 2012 roku zorganizowaliśmy w Warszawie grę miejską “Skarby kolei”. Gra odbyła się jednocześnie w dwóch odsłonach: familijnej i tzw. ambitnej. Udział w niej miał na celu wytworzenie lub utrwalenie pozytywnego stosunku do marki PKP oraz do kolei jako środka transportu.

Czytaj więcej...

Pościg w czasie

“Pościg w czasie” to gra, którą zrealizowaliśmy w czerwcu 2012 roku dla firmy Eurowolontariat Sp z o. o. Jej uczestnikami byli wolontariusze Euro 2012 pochodzący z wielu europejskich krajów, w tym oczywiście z Polski. “Pościg w czasie” miał być dla nich rodzajem podziękowania, dobrą zabawą połączoną z możliwością poznania historii związanej z Polską i z piłką nożną.

Czytaj więcej...

City of values

W ramach dnia warsztatowo - integracyjnego pracownicy kancelarii McKinsey & Company wzięli udział w grze miejskiej City of values. Miała ona miejsce w Warszawie 22 czerwca 2012 roku.

Czytaj więcej...

Food Hunting

Na skutek połączenia dobrej zabawy i dobrego jedzenia powstała gra zorganizowana dla firmy Provident. Skierowana była do osób pracujących na stanowisku konsultant. Gra odbyła się w wielu miastach Polski (m.in. w Warszawie, Łodzi i Krakowie) w lutym 2012 roku.

Czytaj więcej...

Jak to robimy? Case Study

Jest piękne, słoneczne popołudnie, kwiecień 2015. Praca wre, bo sezon już powoli się zaczyna. Wtem przychodzi mail z prośbą o pilne spotkanie, oczywiście w kwestii organizacji gry miejskiej.

Czytaj więcej...

Gwiezdny list

Gwiezdny list to wielojęzyczna gra miejska, która odbyła się 25 września 2010 roku na warszawskim Powiślu, w przeddzień Europejskiego Dnia Języków.

Czytaj więcej...

Paka w mieście

Konkurs został przeprowadzony w marcu 2011. Uczestnicy gry poszukiwali ukrytych w mieście paczek i wygrywlali bilety na festiwal PAKA.

Czytaj więcej...

Wygraj z historią

Wygraj z historią to projekt edukacyjny realizowany przez naszą firmę w 2009 roku ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra".

Czytaj więcej...

Zagraj w Europę

W związku z przypadającym na 9 maja świętem Zjednoczonej Europy, nasza firma w roku 2011 była zaangażowana w dwa warszawskie wydarzenia.

Czytaj więcej...

Złota Liczba

Gra miejska „Złota liczba” została zrealizowana we wrześniu 2010 roku podczas praskiego festiwalu KULmixTURA. Promowała ona markę Lotto.

Czytaj więcej...