Gry miejskie

 • All
 • Integracja
 • Zwiedzanie
 • Integracja w oparach PRL-u. Uczestnicy gry wcielają się w rolę pracowników Zjednoczeń Przemysłowych PRLu np. Zjednoczenia
  • Integracja
  +
 • Historia filmu to historia pasjonująca. Od pierwszego pokazu braci Lumiere, którzy udoskonalili kinetomatograf Edisona, kino wdarło
  • Integracja
  +
 • Toruńskie tajemnice, gotyk na dotyk.
  • Zwiedzanie
  +
 • Ta gra to rekonstrukcja momentu odzyskania niepodległości. Gracze uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach w mieście: od rozbrajania
  +
 • Odkoduj Miasto to nieskomplikowana, a przy tym emocjonująca i dynamiczna gra, możliwa do szybkiej realizacji w
  • Integracja
  +
 • Podróżując w czasie i przestrzeni gracze poznają postacie związane z odzyskaniem niepodległości. Zespoły mogą wpłynąć na
  +
load more hold SHIFT key to load all load all

Do czego wykorzystać grę miejską?

Integracja

Gra miejska jest dobrą formą integracji pracowników. W organizowanych przez nas grach zawsze staramy się wyważyć ilość elementów rywalizacji i zabawy.

Dzięki temu uczestnicy z jednej strony angażują się emocjonalnie wzmacniając tym samym więzi grupowe, a z drugiej nie traktują gry ambicjonalnie.

W swojej ofercie posiadamy gotowe scenariusze gier przygotowanych specjalnie z myślą o imprezach integracyjnych dla pracowników. Są to scenariusze: Creative room, American Dream in Warsaw oraz Sens gry według Monty Python'a. Każdy inny scenariusz z naszej oferty możemy zmodyfikować tak, aby bardziej kierował uczestników ku wzajemnej integracji.

Jesteśmy w stanie przygotować zupełnie nowy scenariusz gry realizującej dodatkowe, konkretnie określone cele (np. większe związanie pracowników z marką, zapoznanie ich z kodeksem etycznym firmy, prezentacja nowego „dress code”). Jesteśmy specjalistami w myśleniu poprzez cele, przygotowywaniu zadań te cele realizujących, a także realnej oceny efektów. Indywidualne projekty są dla nas wyzwaniem i źródłem satysfakcji.

Podczas gry miejskiej ma miejsce rzeczywista współpraca. Uczestnicy są podzieleni na niewielkie zespoły (do 5 osób, optymalnie 4), a zadania, które mają do wykonania rzeczywiście angażują wszystkich członków zespołu poprzez np. wymaganie konkretnej ilości osób biorących udział w zadaniu. Jedną z żelaznych zasad gry jest nierozdzielanie się zespołów, jest więc gwarancja, że wybrane osoby będą w grze uczestniczyć razem. Animatorzy biorący udział w grze aktywnie zachęcają graczy do współpracy, podpowiadają takie rozwiązania zadań, które angażują wszystkich członków zespołu.

Różnorodność zadań skutkuje wspólnymi doświadczeniami na wielu płaszczyznach. Zadania typu „adventure” powodują wspólne przeżywanie rywalizacji i emocji związanych np. z presją czasu lub walką o zasoby. Zadania bazujące na kreatywności pozwalają na zespołową pracę koncepcyjną i radość z tworzenia. Szczególnej radości dostarczają charakterystyczne dla gier miejskich zadania „zakręcone”, które stawiają graczy w sytuacjach nieszablonowych i niespodziewanych, wymagających niekiedy przełamania w sobie jakichś barier interpersonalnych. Stwarza to doskonałe pole do poznania kolegów z pracy od „innej strony”.

Integracja interpersonalna to przede wszystkim wspólne przeżywanie. Staramy się, aby poczucie współuczestniczenia w czymś wyjątkowym i zabawnym utrzymało się u uczestników gry jak najdłużej. Po zakończeniu gry, podczas podsumowania, uczestnicy mogą obejrzeć zmontowany na szybko materiał multimedialny z gry. Jest to zwykle okazja do komentowania na żywo dokonań innych zespołów, śmiechu i dobrej zabawy. Zwycięzcy gry otrzymują dyplomy i nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy gry otrzymują pełną jej dokumentację w postaci elektronicznej.

Gry miejskie są „woman friendly”, bazują na współpracy pomiędzy osobami różnych płci, dają pole do wykazania się zarówno tradycyjnie męskimi jak i kobiecymi umiejętnościami. Wiele form integracji obecnych na rynku opiera się na wykorzystaniu sportów ekstremalnych często profilowanych na mężczyzn. Gra miejska jest formą nie narzucającą preferencji ze względu na płeć. Emocje pochodzą tu nie z sytuacji zagrożenia, ale z rywalizacji, presji czasowej i chęci rozwiązania problemu.

Organizowane przez nas gry dają możliwość jakościowej ewaluacji celów. Animatorzy, którzy uczestniczą w grze obserwują zespoły przy wykonywaniu zadań, mogą notować swoje spostrzeżenia co do współpracy zespołu. Jako animatorów zatrudniamy osoby mające styczność z ewaluacją celów m.in. studentów wydziałów pedagogicznych. Animatorzy mogą zostać wyposażeni w konkretne narzędzie ewaluacji wypełniane po każdym zadaniu wykonywanym przez zespół. Na życzenie klienta opracujemy uwagi i spostrzeżenia animatorów w formie zwięzłego raportu.