Najwspanialszy dzień

Ta gra to rekonstrukcja momentu odzyskania niepodległości. Gracze uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach w mieście: od rozbrajania zaborczych oddziałów po ustanowienie władz polskich. Historia dzieje się teraz!

Cel: Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Miasto: Dowolne miasto w Polsce

Fabuła

Jest początek listopada 1918 roku. W naszym mieście przez cały dzień na ulicach tłumy, ale ruch komunikacji normalny. Wszędzie samochody z naszymi żołnierzami. Nastrój poważny, uroczysty. Tak, to właśnie teraz na naszych oczach rozwartych podziwem rozkładają się mocarstwa zaborcze – odpadają od nich kraje jak dojrzały owoc – tworzą się państwa, które być może nawet o tym nie marzyły, a sama myśl wydawała się czymś wariackim. To te wydarzenia rozpoczęły okres wolnej Polski. Polski!

Przebieg gry

Gracze wcielają się w mieszkańców swojej miejscowości sprzed 100 lat. Zadaniem uczestników gry jest odtworzenie lokalnych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Część zadań jest opracowana na bazie kwerendy historycznej wykonanej w miejscowości zamawiającego, a część bazuje na ogólnokrajowych wydarzeniach. Gracze muszą przejąć miasto od zaborców rozbrajając żołnierzy, przejmując dokumentację z magistratu, wywieszając flagi narodowe, zabezpieczając ważne instytucje, organizując obywateli do odśpiewania pieśni patriotycznych. Gracze wykonują zadania otrzymując jednocześnie informacje o tym co dzieje się w całym mieście.

Materiały i gadżety

Aby jak najlepiej odtworzyć klimat 1918 roku gra bazuje na planach miast z początku poprzedniego stulecia, a animatorzy występują w strojach z epoki. W trakcie gry uczestnicy korzystają także z różnego rodzaju materiałów, sprzętów i rekwizytów nawiązujących lub stylizowanych na charakterystyczne dla lat 20 XX wieku.

Cena

Cena jest uzależniona od ilości osób i zespołów biorących udział w grze, wybranego scenariusza, a także tego czy gra jest organizowana według gotowego scenariusza czy trzeba dopasować ją do oczekiwań klienta. W celu uzyskania szczegółowej wyceny dla konkretnej grupy prosimy o kontakt.

/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie

Gra na iPadzie

Każda z oferowanych przez nas gier może być przygotowana w wersji na urządzenia mobilne firmy Apple. Zamiast tradycyjnych materiałów drukowanych uczestnicy korzystają ze specjalnej aplikacji.

Nasze atuty

Przy każdej realizacji uruchamiamy telefon alarmowy dla uczestników, każda gra jest prowadzona przez profesjonalnego konferansjera. W każdym przypadku zapewniamy nagrodę dla najlepszego zespołu. Nasze gotowe scenariusze oraz sieć koordynatorów w różnych miastach Polski pozwala na skuteczną i szybką realizację gier na terenie całego kraju.

2008-2017 Copyright © Citygames.pl S. C. Wszelkie prawa zastrzeżone.