Gra Maszyna analityczna

Autorska, sfabularyzowana i poddana grywalizacji wersja znanej zabawy w budowanie Maszyny Goldberga. Jest utrzymana w konwencji Steampunkowej. Jest to nurt łączący tradycyjną epokę wiktoriańską ze współczesnością.

Cel: Teambuilding, integracja
Miasto: Dowolne miasto, otwarta przestrzeń lub budynek

Fabuła

Rok 1855. Europa wkracza w nową erę. Wynalazca maszyny różnicowej lord Babbage i pozostali członkowie Radykalnej Partii Industrialnej kierują przemianami, które mają poprowadzić Europę ku świetlanej przyszłości. Mnożą się nowe wynalazki. Ulicami przemieszczają się powozy parowe. Policja używa mechanicznych komputerów do tropienia kryminalistów. Pewnego dnia dochodzi do serii zamachów bombowych. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której udział biorą najbardziej wpływowe osobistości. Zadaniem graczy jest zbudowanie tajemniczej Maszyny potrzebnej do odkrycia tożsamości zbrodniarza, który dokonał serii zamachów bombowych.

Przebieg gry

Każdy z zespołów biorących udział w zabawie buduje własną część maszyny (moduł), który jest zamkniętym mechanizmem, ale łączy się z sąsiadującymi modułami wprawiając je w ruch. Uczestnicy otrzymują komplet materiałów i elementów potrzebnych do zbudowania modułu maszyny oraz instrukcje. Niektóre elementy są wstępnie przygotowane, a inne trzeba wykonać od zera z dostarczonych materiałów. Na samym początku zespoły otrzymują zbiór elementów, przedmiotów wraz z opisem budowy funkcjonowania swojego modułu, na podstawie którego starają się zbudować swoją część Maszyny. Po upłynięciu określonego czasu konferansjer ogłasza, że liderzy mogą zgłosić się po podpowiedzi w formie zdjęć najtrudniejszych do zbudowania elementów poszczególnych modułów. Ostatni etap to otrzymanie podpowiedzi w formie filmików, na których pokazane jest jak powinien działać dany moduł.

Gadżety i stroje

Każdy moduł Maszyny zawiera jeden wyjątkowy element (np. kusza, tor dla samochodzików, wanna z wodą, aparat typu polaroid). Dysponujemy 9cioma różnymi modułami oraz modułem startowych i kończącym. Moduł kończący może poruszać jakiś element integracyjny np. włączać muzykę lub zwalniać balony napełnione helem. Uczestników wspomagają animatorzy-inżynierowie ubrani w steampunkowe stroje.

Cena

Cena jest uzależniona od ilości osób i zespołów biorących udział w grze, osób, ilości używanych do gry modułów. W celu uzyskania szczegółowej wyceny dla konkretnej grupy prosimy o kontakt

Maszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna EinsteinaMaszyna Goldberga, Maszyna Einsteina

Gra na iPadzie

Każda z oferowanych przez nas gier może być przygotowana w wersji na urządzenia mobilne firmy Apple. Zamiast tradycyjnych materiałów drukowanych uczestnicy korzystają ze specjalnej aplikacji.

Nasze atuty

Przy każdej realizacji uruchamiamy telefon alarmowy dla uczestników, każda gra jest prowadzona przez profesjonalnego konferansjera. W każdym przypadku zapewniamy nagrodę dla najlepszego zespołu. Nasze gotowe scenariusze oraz sieć koordynatorów w różnych miastach Polski pozwala na skuteczną i szybką realizację gier na terenie całego kraju.