Gra miejska Tajemnice Torunia

Toruńskie tajemnice, gotyk na dotyk.

Cel: Zwiedzanie miasta, integracja
Miasto: Toruń)

Fabuła

Latem 1560 roku cały Toruń żył sprawą Anny Grotgernick, której pierniki nie miały sobie równych. Zawistni konkurenci oskarżeniem o czary podburzyli tłuszczę i doprowadzili do samosądu. Anna spłonęła na stosie. Wkrótce „grotgernickie pierniki” zaczęło produkować Sekretne Bractwo Symeona, któremu przewodził ukochany Anny. Bractwo przetrwało do czasów współczesnych. Raz na 100 lat otwiera swoją Akademię Umiejętności Cukierniczych przyjmując na wstępne testy niewielką grupę alumnów.

Przebieg gry

Uczestnicy wcielają się w rolę kandydatów do Akademii Umiejętności Cukierniczych. Muszą odnaleźć na terenie gry członków Bractwa Symeona i przejść 10 prób, które odnoszą się do jednej z umiejętności potrzebnej przy produkcji pierników. Ponieważ Bractwo jest tajne uczestnicy muszą w trakcie gry udawać zwykłych turystów, którzy zwiedzają Toruń. Zespół otrzymuje przewodnik po Toruniu opisujący najpiękniejsze zabytki Starego Miasta. W tekście przewodnika znajdują się ubytki, które uczestnicy muszą wypełniać zdobywając informacje bezpośrednio z kontaktu z zabytkami. Animatorzy aby zachować zasady konspiracji nie zdradzają się z przynależnością do Bracwa, ale każdy ma przy sobie przedmiot z charakterystycznym symbolem. Zadaniem uczestników gry jest odnalezienie animatorów pośród mieszkańców Torunia i turystów.

Materiały i gadżety

W trakcie gry miejskiej uczestnicy posługują się materiałami (kartą gracza, planem gry, kartami przedmiotów) w postaci profesjonalnych kolorowych wydruków. W trakcie gry zespoły otrzymują, kolekcjonują materiały podobne do tych otrzymywanych w grach RPG, które reprezentują zdobyte przez zespół przedmioty, czy specjalne właściwości. Przy realizacji zadań w mieście uczestnicy wykorzystują podsłuchy kierunkowe, wykrywacze metalu, zestawy detektywistyczne, lampy UV, fotokody, tablety oraz inne technologiczne nowinki.

Cena

Cena jest uzależniona od ilości osób i zespołów biorących udział w grze, wybranego scenariusza, a także tego czy gra jest organizowana według gotowego scenariusza czy trzeba dopasować ją do oczekiwań klienta. W celu uzyskania szczegółowej wyceny dla konkretnej grupy prosimy o kontakt.

/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie/gra-miejska-ogolnie

Gra na iPadzie

Każda z oferowanych przez nas gier może być przygotowana w wersji na urządzenia mobilne firmy Apple. Zamiast tradycyjnych materiałów drukowanych uczestnicy korzystają ze specjalnej aplikacji.

Nasze atuty

Przy każdej realizacji uruchamiamy telefon alarmowy dla uczestników, każda gra jest prowadzona przez profesjonalnego konferansjera. W każdym przypadku zapewniamy nagrodę dla najlepszego zespołu. Nasze gotowe scenariusze oraz sieć koordynatorów w różnych miastach Polski pozwala na skuteczną i szybką realizację gier na terenie całego kraju.